Knihy                   

 

Na základe desiatok vedeckých štúdií z celého sveta a dlhoročné bohaté praxe MUDr. Josefa Jonáša ukazuje, že rafinovaný cukor je vinníkom celej rady problémov, od akné, zubného kazu, cukrovky, stukovatenie pečene, infarktu myokardu, gynekologických ťažkostí a osteoporózy, až po nádorové ochorenia a mozgová poškodenie, vrátane  vitamínov a dôležitých   minerálov.                                       

 

 

 

 

 

V knihe Tak chutí šťastie objavíte viac ako dvesto receptov, v ktorých hrajú hlavnú úlohu nielen populárne stévie, ale predovšetkým prírodný trstinový cukor typu Demerara či raw sugar, zanedbávaná, a pritom veľmi cenná melasa, český med alebo sušené ovocie Vďaka tomu, že rafinovaný cukor prestane vaše telo okrádať o vitamíny, dôležité minerály a stopové prvky, významne upevníte svoje ohrozené zdravie.

 

           

 

 

  

 

Zo všetkých strán počúvate o tom, že nemáte soliť. Doma už takmer nesolíte, ale aj napriek tomu je vaša spotreba soli obrovská. Pokiaľ hľadáte dôvod, budete prekvapení, koľko skrytej soli konzumujete, aj keď o tom ani netušíte. Táto kniha je určená ľuďom, ktorí sa chcú začať vážne starať o to, koľko soli vo svojej každodennej potrave zjedia, maú potrebu sa odsoliť (hlavne zo zdravotného hľadiska), hľadajú zmenu jedálnička, ... Kniha obsahuje cenné rady pri riešení jednotlivých problémov - vysoký krvný tlak, obehové a imunitné problémy, nadváha, diabetes, ekzémy, tráviace a močové problémy, ... 

  

 

 

 

Kniha Svět přírodních antibiotik ponúka desiatky prírodných zdrojov, z ktorých niektoré sú považované za liečebné prostriedky budúcnosti. Nájdete v nej stovky návodov na terapie celej rady problémov, začínajúc ústnou dutinou a zlatým stafylokokom cez chronické zápaly a detské rotavírusové hnačky až po lymskú boreliózu, vírusové ochorenia alebo ženské problémy vrátane obávanej kandidózy. Pre zameranie sa na konkrétne problémy je k dispozícií veľmi podrobný Prehľad liečebných indikácií s odkazmi na jednotlivé rastliny, pomocou ktorých je možné chorobu liečiť, v množstve rôznych úprav a spracovaní, od najjednoduchších nálevov až po tinktúry a výťažky.

 

 

 

 

Je to súhrnné dielo MUDr. J. Jonáša o riadenej a kontrolovanej detoxikácii organizmu. Všetko, čo kedy MUDr. Jonáš povedal, napísal alebo si o tejto problematike myslel, nájdete v kapitolách: Mocná sila ľudskej psychiky, Niektoré choroby a zdravotné problémy.

 

 

 

 

 

Táto ojedinelá Jonášová kuchárka pre zdravie prináša nielen stovky receptov, ktoré vychádzajú z autorovej detoxikačnej metódy, ale ukazuje tiež vplyv jednotlivých druhov potravín na ľudský organizmus a na jeho momentálny a dlhodobý zdravotný stav.

 

 

 

 

 

Prechádzame v nej spoločne s potravinami, ktoré konzumujeme behom celého dňa, zároveň aj dejinami ľudskej stravy. Vysvetľujeme historické dôvody, prečo nám mnohé z našich základných istôt, napríklad pšenica alebo mlieko, dnes skôr škodia než prospievajú. Strava ovplyvňuje zdravotný stav omnoho viac, ako sme si doteraz mysleli. Chceme Vám naznačiť, že nad každým kúskom jedla alebo dúškom nápoja by ste sa mali zamyslieť.
Jedlo menilo osudy našich predkov, ale to, čo jedli naši rodičia alebo prarodičia sa za necelé polstoročie novodobého poľnohospodárstva a chovu hospodárskych zvierat zmenilo rovnako významne ako spôsob spracovania. Naša spoločnosť vymenila kvalitu prežitku za kvantitu. Syntetické antibiotiká a pesticídy z obilných, zeleninových alebo ovocných polí nás nevídaným spôsobom každodenne zaťažujú. Často netušíme, čo vlastne jeme.
Nevieme o prítomnosti cudzorodých látok a alergénov, ktoré spôsobujú poruchy metabolizmu alebo o neustále stúpajúcej chemizácií našej stravy. Kvôli tomu musíme zmeniť skladbu potravín aj spôsob ich prípravy. Vedľa poznania príčin, súvislostí a pochopenia ponúka táto kniha riešenie. Je ich omnoho viac, než viete alebo predpokladáte a výber záleží len na Vás.